2021
16:02
Balandžio 15

Planavimo dokumentai

Redaguota: 2021-03-02 10:45

IKIMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMA „MAŽAIS ŽINGSNELIAIS MOKYKLOS LINK“

 

 

Ikimok_amžiaus pasiekimų_aprašas

 

 

Šalčininkų r. Jašiūnų lopšelio-darželio Žilvitis 2020 -2023 m. Strateginis planas

 

Šalčininkų r. Jašiūnų lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ 2020 – 2021 Veiklos planas

2021 Rekomendacijos veiklos planui įgyvendinti

 

 

 

VADOVO PAVADUOTOJO UGDYMUI, AUKLĖTOJŲ, PAGALBOS MOKINIUI SPECIALISTŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

KOJA, VARTAI, KAMUOLIUKAS – MŪSŲ DRAUGAS  ,,FUTBOLIUKAS“!

Šiais metais Jašiūnų darželis „Žilvitis“  pateko į Lietuvos Futbolo Federacijos masinio vaikų futbolo vystymo programos ‚Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektą  „Futboliukas“.  Jašiūnų lopšelis – darželis „Žilvitis“ kartu su kitais 24 Respublikos darželiais, laimėjo teisę vykdyti įstaigoje projektą „Futboliukas“.

„Futboliuko“ projektas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Futboliukas“ – tai netradicinis, įdomus, linksmas būdas stiprinti ne tik vaikų fizinę sveikatą, bet ugdyti drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį.  Vaikai, dalyvaudami „Futboliuko“ treniruotėse, mokosi komandinio ir sąžiningo žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos.

 

 

1

Visų amžiaus tarpsnių įstaigos vaikai dalyvauja projekte „Visa Lietuva skaito vaikams“. Ši socialinė iniciatyva-projektas  – tai ugdymas skaitant. Iniciatyva siekiama atsigręžti į seną, patikrintą ugdymo metodą, t.y. vertingų knygų skaitymą balsu, atsižvelgiant į naujausias šios srities ekspertų įžvalgas, šiuolaikines skaitymo skatinimo priemones, tendencijas. Atsakingas skaitymas balsu kasdien vaiko malonumui – kokybiškai ir prasmingai praleistas laikas kartu, vaiko emocinės sveikatos garantas ir nepakeičiama investicija į vaiko ateitį, propaguojanti skaitymo kultūrą. Daugiau apie iniciatyvą galite sužinoti  www.vlsv.lt/

 

 

2

Vyr.  grupėje vykdoma tarptautinė programa ,,Zipio draugai“, kurios tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais.

Daugiau apie iniciatyvą galite sužinoti www.vaikolabui.lt

 

 ………………………………………………

Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų

prevencinis projektas „Žaidimai moko“

2017 m. spalio mėn.  lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vykdomas respublikinis prevencinis projektas  „Žaidimai moko“.  Projektas skirtas 5-6 metų vaikų regimojo ir erdvės suvokimo lavinimui. Projektą vykdo pavaduotoja ugdymui Irena Voicinovič.

Šio projekto tikslas – specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.

Uždaviniai:

  1. Lavinti erdvės ir regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką;
  2. Plėsti erdvės sąvokas;
  3. Gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą.
  4. Skatinti ikimokyklinių įstaigų  logopedus, auklėtojus įvairinti ugdymo procesą, siekiant geresnės ugdymo kokybės.