„Wiosenne spotkanie z przedszkolakami – prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego”

Redaguota: 2018-11-07 15:15

Polska – to taka kraina,

Która się w sercu zaczyna.

Ryszard Przymus

W piękny majowy dzień w żłobku-przedszkolu „Žilwitis» w Jaszunach miała miejsce wyjątkowa uroczystość, organizowana w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wiosenne spotkanie z przedszkolakami rospoczeło się z powitania zaproszonych gości i od zwiedzania przedszkola.

Akademię rozpoczął występ dzieci z gimnazjum im. M. Balińskiego. Dzieci wykonały wzruszające układy taneczne, wiersze, piosenki o Polsce. Wprowadzając zebranych na widowni w stan zadumy i dostarczając wszystkim niecodziennych wzruszeń. Występ uczniów, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i talent artystyczny nagrodzony został gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy uczniom gimnazjum za piękny występ artystyczny pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Godowszczykowej, zaangażowanej w organizacji  uroczystości.

Szczególne gorące podziękowanie kierujemy do Pani Andżely Dailidko – wicedyrektor gimnazjum im. M. Balińskiego – za wsparcie i zainteresowanie.

W uroczystości wzięły udział dzieci wszystkich grup przedszkolnych oraz pracownicy przedszkola. Sala przedszkola została odświętnie udekorowana symbolami narodowymi: godło, biało czerwone flagi, balony oraz stroje dzieci nadały niezwykłą i wzniosłą oprawę uroczystości.

Była to uczta dla duszy, ale też prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

Następnie prowadząca uroczystość zaprosiła dzieci do rozmowy o polskich symbolach, o Polsce, ponieważ głównym celem wiosennego spotkania było kształtowanie miłości, tradycji i kultury narodowej. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, szacunku dla polskich symboli – godła i biało-czerwonej flagi.

Święto stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Wicedyrektor przedszkola                              Irena Wojcinowicz