2020
19:56
Liepos 11

Rytinės mankštos poveikis vaiko dienos darbingumui

Redaguota: 2020-06-29 09:08

 

Rytinė mankšta – vienas pirmųjų vaiko dienos rėžimo elementų darželyje. Ji ,,pažadina” vaiko organizmą, suteikia jam darbingą nuotaiką , aktyvinamas širdies, kvėpavimo takų ir kitų organų darbas, formuojama taisyklinga laikysena.

Vaikams, kurie nuolat atlieka rytinę mankštą, dingsta mieguistumas. Jie tampa žvalūs, didėja jų darbingumas. Mankšta teigiamos įtakos turi raumenų sistemoms, stiprina širdies darbą ir raumenų jėgą. Žodžiu, suteikia vaikui normalų gyvybinį tonusą ir padeda jį išlaikyti visą diena. Rytinė mankšta turi ir auklėjamąją reikšmę. Mankšta reikalauja tam tikrų valios pastangų, vadinasi, ugdo ryžtingumą, drausmina vaiką. Be to, mankšta lavina vaikų dėmesį, pratina sąmoningai siekti tikslo, ugdo atkaklumą.

 

 

 Siekiant stiprinti vaikų sveikatą ir grūdinti jų organizmą, birželio mėnesį lopšelio-darželio auklėtojos, esant geram orui, kviečia vaikus dalyvauti rytinėje mankštoje lauke. Atliekami baziniai mankštos pratimai. Vaikams labai patinka dūkti pagal smagią muziką ir atkartoti judesius. Na, o po rytinės mankštos, kuomet kūnas išsijudina, ir pusrytėliai- skanesni.