Projekto „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą” baigiamasis renginys

Redaguota: 2018-05-23 12:48

Šiais metais Jašiūnų darželis „Žilvitis“  pateko į Lietuvos Futbolo Federacijos masinio vaikų futbolo vystymo programos ‚Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektą  „Futboliukas“.  Jašiūnų lopšelis – darželis „Žilvitis“ kartu su kitais 24 Respublikos darželiais, laimėjo teisę vykdyti įstaigoje projektą „Futboliukas“.

„Futboliuko“ projektas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Futboliukas“ – tai netradicinis, įdomus, linksmas būdas stiprinti ne tik vaikų fizinę sveikatą, bet ugdyti drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį.  Vaikai, dalyvaudami „Futboliuko“ treniruotėse, mokosi komandinio ir sąžiningo žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos.

Mokymuose Futbolo Akademijoje,  įsikūrusioje  Kaune, darželį „Žilvitis“ atstovavo auklėtoja Ivona Grigorovič. Ji kartu su pedagogais iš įvairių Lietuvos miestų dalyvavo dvi dienas trukusiame seminare „Futboliukas“,  kuriame įgijo teorinių bei praktinių žinių apie projektą, stebėjo praktinę veiklą bei parvežė į darželį  LFF dovanotą futbolo inventorių, su kurio vaikai galės žaisti futbolą.

Projektas darželyje buvo pradėtas vykdyti vasario viduryje, visą mėnesį futboliukas buvo populiariausias žaidimas tarp darželinukų. Futbolo kamuoliui padėjo suktis pedagogai Ivona, Diana, Jadvyga, Natalja, Irena.

Į projekto vykdymą įsijungė visi bendruomenės nariai: įstaigos darbuotojai, pedagogai, vaikai, tėvai.  Užsiėmimuose vaikai mokėsi žaidimo taisyklių, kamuolio valdymo įgūdžių.

Neabejingi varžyboms buvo ir  ugdytinių  tėveliai, kurie atvyko į praktinės futboliuko pratybas: kamuolio stabdymas ir smūgiavimas į vartus, žaidimai poromis ir grupėmis.

Ketvirtadienį į mokymus pas vaikus atvyko Šalčininkų Futbolo klubo „Šalčia“ treneris Pavel Kornej. Susitikimo tikslas su treneriu  buvo: išbandyti savo jėgas, drąsą, lavinti taiklumą. Emocijos ir noras nugalėti užvaldė visus.

Grupių veikloje taip pat atsispindėjo “futboliukas”: vaikai dekoravo futbolo kamuolius, žaidė įvairius stalo žaidimus, mokėsi sukurto „Futboliuko” himno, kurį labai pamėgo.

Kovo 2 d. į  Jašiūnų darželio „Žilvitis“ salę sugūžėjo tikrų tikriausi darželio futbolininkai: kiškis Hansas visus pakvietė į ,,Futboliuko“  baigiamąją šventę. Šventėje dalyvavo ikimokyklinukai iš Jašiūnų „Aušros“ ir M. Balinskio gimnazijų, iš Jašiūnų pagrindinės mokyklos, vaikučiai iš Zavišonių darželio „Varpelis“ ir Šalčininkų darželio „Pasaka“.  Jašiūnų darželio choras džiugino susirinkusius skanduote ir Futboliuko himnu.

Renginyje netrūko ir garbingų svečių:

Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektų vadovė  Greta Guižauskaitė,  Eišiškių Antonio Ratkevičiaus sporto mokyklos direktorius Marjanas Titko.

Šio projekto vadovė Greta Guižauskaitė džiaugėsi sulaukusi tiek daug entuziastingai nusiteikusių dalyvių.

Direktorei Svetlanai Bulavinai svečiai iškilmingai įteikė ,,Futboliuko“ sertifikatą. Darželinukus  šventės rengėjai apdalijo dovanomis: saldžiaisiais prizais, atminimo dovanėlėmis futbolo tematika. Nuo šiol darželis turi salės futbolo vartus, aikštelės žymėjimo ženklus, sportinius kostiumus, bokštelius, 10 naujų lengvų kamuolių.

Dėkodami svečiams, įteikėme puošnią darželio taurę.

Viso projekto „Futboliukas” metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, kurios ilgam išliks jų širdelėse, o šis šaunus žaidimas – mūsų aikštelėse!

Auklėtoja Ivona Grigorovič