SPOTKANIE INTEGRACYJNE W GIMNAZJUM IM. M.BALINSKIEGO

Redaguota: 2018-05-28 12:52

W poniedziałek, 28 maja, gościliśmy w Gimnazjum im. Michala Balińskiego w Jaszunach.

Uczniowie klas 1-6 przedstawili śliczny koncert. Byliśmy zachwyceni aktorstwem uczniów:

Wszyscy artyści bardzo się starali i prezentowali swoje umiejętności poprzez taniec, śpiew, recytację itp. Przedszkolnej publiczności bardzo podobał się mix melodii w językach angielskim, litewskim, rosyjskim, a znane słowa piosenek zaowocowały wspólnym śpiewem. Było nam niezwykle przyjemnie, czuliśmy się swobodnie i bez skrępowania. Nasi koledzy i koleżanki z Gimnazjum za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po koncercie czekała nas niezwykła niespodzianka – zwiedzanie Gimnazjum. Uczniowie chętnie opowiadali, co u nich słychać, co się ciekawego wydarzyło, jak radzą sobie w szkole. I znowu niespodzianka dla małych gości  – plac zabaw! Konstrukcja z przeszkodami, huśtawka, przyrząd treningowy przypadły do gustu odwiedzającym.

Dzieci poznały środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole. Wiele radości sprawiły przedszkolakom, przygotowane na zakończenie wizyty, własnoręcznie wykonane upominki i kolorowe balony.

W miłej i serdecznej atmosferze szybko minął czas.

Mamy nadzieję, że takie spotkania integracyjne pomogą młodszym  dzieciom  przekroczyć bez oporów  próg szkoły i rozpocząć nowy etap w ich życiu.

Na koniec podziękowałyśmy wszystkim uczniom i nauczycielkom za wspólnie spędzone chwile, za piękne występy, za możliwość przyjścia do Gimnazjum.