Gegužės 02

Nietypowy pomysł na świętowanie Dnia Niepodległości

Redaguota: 2023-11-10 14:32

W dniu 10 listopada obchodziliśmy  Święto Niepodległości.

Z tej okazji dzieci z grupy Ježyki“ zostali zaproszeni do biblioteki w Jaszunach.

Uroczystość rozpoczęła Pani z biblioteki, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości.

Starszaki z grupy „Ježyki” wystąpili z programem artystycznym. Podczas występu dzieci śpiewali piosenki. bawili się wesoło z czerwonymi i białymi wstąžkami przy rytmach piosenki  „Kto ty jestes”, brzmiala orkestra przy piosence „Jaki piękny kraj“.

Pani  przeprowadziła quiz wiedzy o Polsce, dzieci  utrwalili wiadomości na temat symboli narodowych, oglądali filmiki i wykonali  wspolną pracę plastyczną „Upiększenie mapy Polski“

Dziękujemy dla Pani z biblioteki za zaproszenie i za otrzymane prezenty.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.