Birželio 30

Jašiūnų darželyje Užgavėnės „Žiema, žiema, bėk iš kiemo”

Redaguota: 2015-05-21 08:39

Baigiamoji žiemos linksmybių šventė – Užgavėnės,  žiemos palydų diena. Nors šiemet šalčiai anksti pasitraukė ir seniai ištirpo sniegas, bet tradiciniam žiemos varymui – Užgavėnėms, lopšelio – darželio bendruomenė pasiruošė laiku. Vyresniųjų grupių vaikai kartu su auklėtojomis gamino kaukes, jas puošė, grąžino, o patys mažiausieji jas gamino kartu su mamytėmis ir tėveliais.
  Kokia šventė be linksmybių? Vaikai išmoko Užgavėnių dainelių „Čia yr čia nėr, čia bus“, liaudies žaidimų „Arabija“, „Meškutė“, skandavimų „Žiema, žiema bėk iš kiemo.“
Šventės rytą, vasario 17 dieną visi dalyviai pasipuošę įvairiomis kaukėmis, laukė pagrindinių veikėjų. Triukšmingieji persirengėliai šurmuliavo keldami triukšmą: „Ubags“ sulysęs, apšepęs, šleivas su didžiuliu maišu ir lazda ėjo kaulydamas, ką nors įmesti į maišą. „Čigonė“ būrė ateitį, nepraleisdama progos nugvelbti „ne vietoj“ padėto daikto ar pinigėlio. „Daktaras“ rekomendavo sveiką maistą ir gyvenimo būdą, o „Gaspadinė“ negailėjo patarimų, kaip išsivirti šiupinynę, išsikepti gardžiausių blynų.
     Vėliau triukšminga persirengėlių eisena persikėlė į darželio kiemą, kur jų laukė ,,Morė” ir vaikai. Padainavę, pašokę, išbandę jėgas įvairiose šventės varžytuvėse, papokštavę kartu su persirengėliais, vaikai stebėjo žutbūtinę ,,Lašininio” ir ,,Kanapinio” kovą. ,,Kanapinis”, mažiesiems persirengėliams padedant, nugalėjo ,,Lašininį” ir džiaugsmingai pranešė apie sugrįžtantį pavasarį.
  Sudeginus ,,Morę”, kartu buvo sunaikintas ir susikaupęs blogis. Skambant linksmai muzikai, ,,Gaspadinė” visus vaišino gardžiais mieliniais blynais.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????????????????