ŽOLĖLIŲ MAGIJA!

Redaguota: 2022-06-20 11:41

Šios dienos tema mūsų darželyje „Žilvitis“ buvo „Vaistažolių magija – SVEIKA, SKANI IR KVAPINGA“. Įvairios veiklos kai kurių vaistažolių pažinimui pagilinti, ugdėme vaikų kūrybinį mąstymą, vaizduotę, kūrybiškumą. Papildėme savo žodyną.

Ištobulinome taisyklingą kvėpavimą uostydami žoleles. Išugdėme dėmesį. Paprastai tariant, mes išugdėme žmogaus pojūčius: regos, klausos, skonio, uoslės ir lytėjimo. Visos veiklos metu sklido malonus aromatinių žolelių, tokių kaip mėtų, baziliko, čiobrelio ir kt., aromatas Susipažinome su jų savybėmis – kaip atrodo, būdingais bruožais – kaip kvepia, skonis. Vaikus skatinome dieną namuose ir darželyje gerti žolelių arbatas. Tai buvo ramunėlių ir mėtų arbatos. Vaikams ypač patiko mėtos su vandeniu ir citrina. Koks mėtų kvapas ir skonis? Kur ji koncertuoja Lietuvoje? Kaip jis naudojamas medicininiais tikslais? ŽOLELĖS buvo įkvėpimas įvairiems meno kūriniams, kuriuose naudojamos džiovintos žolelės. Naudodami aromatines žoleles jie sukūrė laurų ir vaismedžius.

Vaikai sužinojo apie žolelių ir prieskonių klasifikaciją, įmantrius aromatus, skonį ir išvaizdą. Kai kurių iš jų gydomosios savybės. Užsiėmimas „ŽOLĖLĖS – SVEIKA, SKANU IR KVAPUS“ suteikia mums galimybę geriau pažinti vaikus neįprastose situacijose. Bendra veikla yra palanki artumui, tarpusavio supratimui ir tiek vaikų, tiek suaugusiųjų poreikių ir požiūrių supratimui. . Nuo šiandien žinome, kad žolelės yra sveikos ir įtrauktos į mūsų valgiaraštį.

Logopedė Olga Černiavskaja

Mokytoja Viktorija Bielavskaja

Dzisiejszym tematem w naszym przedszkolu ,,Žilvitis” było zajęcie ” Magia ziół– ZDROWE, SMACZNE I PACHNĄCE. Różnorodne działania pogłębiające wiedzę niektórych ziół , rozwijaliśmy twórcze myślenie, wyobraźnię i kreatywność dzieci. Wzbogacaliśmy słownictwo.

Udoskonaliliśmy prawidłowego sposobu oddychania poprzez wąchania ziół. Rozwijaliśmy koncentrację uwagi . Mówiąc najogólniej, rozpracywowaliśmy zmysły człowieka : wzrokowe, słuchowe, smakowe, węchowe i dotykowe. W całym przedszkolu rozchodziła się przyjemna woń aromatycznych ziół np. mięty, bazylii, tymianku itp. Poznawaliśmy ich właściwości – jak wyglądają, charakterystyczne cechy – jak pachną, jak smakują. Zachęcaliśmy dzieci do picia ziołowych herbatek w domu i w przedszkolu w ciągu dnia. Były to herbatki z rumianku i mięty. Szczególnie posmakowała dzieciom mięta z wodą i cytryną . Jak pachnie i smakuje mięta? Gdzie występuje w Litwie? Jak się ją wykorzystuje do celów leczniczych? ZIOŁA były inspiracją do różnorodnych prac plastycznych z wykorzystaniem suszonych ziół. Tworzyły drzewa laurowe i owocowe z wykorzystaniem aromatycznych ziół.

Poznawały klasyfikację ziół i przypraw, wyszukanego aromatu, smaku i wyglądu. Właściwości lecznicze niektórych z nich. Realizacja zajęcia „ZIOŁA – ZDROWE, SMACZNE I PACHNĄCE” stwarza dla nas nauczycieli możliwość lepszego poznania dzieci w sytuacjach niecodziennych.Wspólne działania sprzyjają bliskości, wzajemnemu poznaniu oraz zrozumieniu potrzeb i postaw zarówno dzieci jak i dorosłych. Od dziś wiemy, że zioła są zdrowe i znajdują się w naszym jadłospisie.

Logopeda Olga Czerniawska

Wzchowawcyzni Wiktoria Bielawska