2019
01:40
Rugpjūčio 23

Velykų rytmetis „Rid rid rid margi margučiai“

Redaguota: 2019-04-24 16:07

 

Kaip margutis rieda saulė
Per nušvitusį pasaulį.
Kaip margutis mėnuo rieda,
O žibutė skleidžia žiedą.
(V. Nemunėlis)

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos.

Kiekvienas vaikas savo šeimoje savaip švenčia šią šventę, tačiau yra

liaudies papročiai, kurių visi laikomės. Kiaušinių marginimas, jų ridenimas, daužymas prieš suvalgant – tikrinant kieno margutis yra stipriausias. Į darželį vaikai po Šv. Velykų susirinko kupini džiaugsmingų įspūdžių, nešini spalvingais margučiais.

Salėje vaikams buvo rodomas Lėlių spektakliukas: „Velykų bobute, duok man margutį“.

Tad antradienis buvo paskelbtas margučių ridenimo diena.  Grupėse vaikai pasakojo vieni kitiems, ką veikė per šventes, tyrinėjo vieni kitų margučius ir vėliau jie buvo ridenami. Margučių ridenimas pažeme per Velykas simboliškai reiškia žemės gyventojų – gyvačių – budinimą.