VAIKŲ SAUGUMO UŽTIKRINIMAS JAŠIŪNŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ŽILVITIS“

Redaguota: 2021-12-16 15:26

PATVIRTINTA

Šalčininkų r. Jašiūnų

lopšelio-darželio „Žilvitis“

direktoriaus

2021 m. gruodžio 8 d. įsakymu Nr. V- 67

VAIKŲ SAUGUMO UŽTIKRINIMO JAŠIŪNŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ŽILVITIS“

TVARKOS APRAŠAS

1. BENDROSIOS NUOSTATOS
    1. 1. Vaikų saugumo užtikrinimo Jašiūnų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ tvarkos aprašas

parengtas vadovaujantis Jašiūnų lopšelio-darželio „Žilvitis“ nuostatais patvirtintais 2012 m. rugpjūčio 30 d. Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimo Nr. T-501.

1. 2. Tvarkos tikslas – užtikrinti vaikams sveiką ir saugią ugdymosi aplinką Jašiūnų

lopšelyje-darželyje „Žilvitis“.

1. VAIKŲ ATVEDIMAS Į ŠVIETIMO ĮSTAIGĄ IR IŠLEIDIMAS IŠ JOS
    1. 3. Vaiko tėvai (globėjai) užpildo prašymą, kuriame nurodo ne jaunesnių nei 14 metų asmenų, turinčių teisę atvesti vaiką į grupę ir iš jos pasiimti, kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, gimimo metus ir telefoną). Vaiko tėvai (globėjai) turi įvertinti, ar jų nurodomas asmuo sugebės tinkamai pasirūpinti vaiko, atvedamo į švietimo įstaigą ar paimto iš jos, saugumu. Pagal tėvų (globėjų) prašymus auklėtojai sudaro asmenų, turinčių teisę vaiką atvesti į grupę ir pasiimti iš jos, sąrašus. Šių asmenų sąrašas gali būti bet kada tikslinamas.
    2. 4. Jei Aprašo 3 punkte nurodyti asmenys negali vaiko atvesti į grupę ir pasiimti iš jos, apie tai vaiko tėvai (globėjai) iš anksto informuoja grupės auklėtoją, nurodydami asmens, kuris atves ar pasiims vaiką, kontaktinius duomenis.
    3. 5. Jei į grupę atvyksta asmuo pasiimti vaiką, nenurodytas Aprašo 3 punkte, grupės auklėtojas privalo iš karto susisiekti su vaiko tėvais (globėjais). Tokiu atveju vaikas išleidžiamas iš grupės su atvykusiu asmeniu tik gavus tėvų (globėjų) sutikimą.
    4. 6. Jei vaikas laiku nepasiimamas iš grupės, grupės auklėtojas bando susisiekti su vaiko tėvais (globėjais) arba su kitais asmenimis, turinčiais teisę pasiimti vaiką iš grupės, o nepavykus susisiekti su jais, turi skubiai informuoti švietimo įstaigos direktorių ir šis turi priimti sprendimą dėl tolesnių veiksmų.
    5. 7. Siekdamas užtikrinti vaikų saugumą, grupės auklėtojas gali prašyti asmens, atėjusio pasiimti vaiko iš grupės, pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
    6. 8. Kilus įtarimų dėl vaiko teisių pažeidimo (asmuo, atvedęs vaiką į grupę ar atvykęs jo pasiimti, galbūt yra neblaivus ar kt.), grupės auklėtojas privalo nedelsdamas informuoti švietimo įstaigos direktorių.
    7. 9. Įstaigos direktorius, gavęs informaciją apie galimą vaiko teisių pažeidimą, nedelsdamas informuoja teisėsaugos instituciją, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių.
    1. 10. Grupės atrakinamos 7.00 val. Vaikams atvykus į grupes, lopšelio-darželio valytoja įėjimo durys užrakina nuo 8:00 iki 15:00 val. Tėvai, norint užeiti į darželį kitu laiku, turi paspausti skambutį prie durų, arba skambinti darželio telefonu (8 380) 35 641.
    2. 11. Lauko duris darbo metu užrakina/atrakina grupių darbuotojai, šalia kurių yra įėjimai/išėjimai.
    3. 12. Darbininkas (jam nesant, sandėlininkas, ūkvedys) kasdien 9.30 val. užrakina įvažiavimo vartus, užtikrina įvažiuojamų vartų atidarymą/ uždarymą prekių pristatymo metu.
    4. 13. Darbininkas savo darbo laiko metu tikrina, kad būtų užrakinti įvažiavimo vartai bei stebi, kad būtų uždari ir užsklęsti įėjimo varteliai.
    5. 14. Darbininkas atvykus į įstaigą specialiųjų įstaigų mašinoms atidaro/uždaro įvažiavimo vartus.
    6. 15. Darbuotojai bei tėvai, pasinaudoję įvažiavimo vartais ar varteliais atsakingai juos

uždaro/užsklendžia.

1. 16. Bendruomenės narys pastebėjęs svetimus, nepažįstamus, įtartinus, neblaivius asmenis teritorijoje ar įstaigoje, nedelsiant informuoja direktorių ar direktoriaus pavaduotoją ugdymui ar ūkvedį.
    1. PEDAGOGŲ IR AUKLĖTOJŲ PADĖJĖJŲ VEIKSMAI VAIKŲ SAUGUMO

UŽTIKRINIMUI

1. 17. Vaikų atsiėmimo metu neveda ilgų pokalbių su tėvais, informaciją tėvams pateikia glaustai užtikrindami visų vaikų saugumą.
    2. 18. Tėvams išsamesnę informaciją apie vaikų pasiekimus ir įstaigos veiklą perduoda

nekontaktinių valandų, susirinkimų metu bei elektroninėmis, stendinėmis priemonėmis arba kitu būdu, kai pasirūpinama vaikų saugumu.

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

19. Saugia aplinka Lopšelyje-darželyje ir jos teritorijoje rūpinasi direktorius.

20. Neužtikrinus vaikų saugumo ar įvykus pavojingam įvykiui, darbuotojai nedelsdami kreipiasi į direktorių (jei jo nėra, į jį vaduojantį asmenį). Šis informuoja Vaiko gerovės komisiją (VGK), kuri renkasi ne vėliau kaip per dieną.

21. VGK nustačius pavojingą įvykį, situaciją, kuri kelia grėsmę vaiko/ų saugumui, nedelsiant reaguoja vadovaudamasi Krizių valdymo nuostatomis.

PRITARTA

Jašiūnų lopšelio-darželio „Žilvitis“

Tarybos posėdžio 2021 m. gruodžio 8 d.

protokoliniu nutarimu.