2018
06:15
Gruodžio 14

UŽGAVĖNĖS ,,ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO“

Redaguota: 2018-02-14 09:25

Lašininis su Kanapiniu galynėjas ilgai.

Dega per naktį Užgavėnių laužai.

Morė šiaudinė suliepsnojus pražus.

Kažin, ar žiema išsigandus paspruks?

Jašiūnų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu norime išgąsdinti ir išvyti žiemą. Užgavėnių dieną visada buvo linksminamasi, daug valgoma ir sunkesnių darbų nedirbama. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Ši šventė mūsų darželyje visada nekantriai laukiama. Jau prieš savaitę vaikučiai kartu su savo auklėtojomis aptarinėjo, kokiais personažais persirenginės, ruošė kaukes šventei, mokėsi Užgavėnių dainelių, žaidimų, šūkavimų, puošė grupes ir salę.

Užgavėnių dieną visi linksmai šurmuliavo. Meninio ugdymo mokytoja Natalja Godovščikova pakvietė didelius ir mažus rinktis darželio salėje. Linksmai klegėdami, susirinko persirengėliai: lašininis, kanapinis, čigonai, raganos, velniai, ubagai ir kitokios neaiškios kilmės būtybės. Užgrojus muzikai, visi ėmė linksmintis. Lašininis su Kanapiniu tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju, jie kovėsi, kol lauže degė padaryta ir rūbais aptaisyta More.  Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo, jie pritarė Kanapiniui, nes tikrai labai laukia pavasario.

Šventės pabaigoje visi persirengėliai buvo pavaišinti kvapniais ir gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų vaikų tėvai. Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, sugrįžome į grupes. Ten dar ilgai netilo juokai, buvo krečiami pokštai, improvizacijos ir šmaikštūs dialogai. Mažieji darželio ugdytiniai įsitikinę, kad jiems pavyko išvaryti žiemą iš kiemo ir dabar jau sulauksime šilto pavasarėlio.