2019
20:08
Sausio 21

Tradycje uroczystości Wszystkich Świętych w przedszkolu ,,Žilvitis“

Redaguota: 2017-10-31 16:00

 

  Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

  Pielęgnując tradycję związana z obrzędami Wszystkich Świętych dzieci z przedszkola ,,Žilvitis’’ wybrały się na cmentarz rodzinny Balińskich aby zapalić lampki co przynieśli z domów oraz co zrobili same na zajęciach z panią logoped oraz wychowawczynią. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci miały okazję wysłuchać krótkiej historii cmentarza. W grupie zobaczyliśmy krótkie filmiki o Świętych oby ich mogliśmy naśladować zachowanie, na co dzień. Jeszcze mogliśmy obejrzeć filmik jak robią się świece. Przedszkolaki wzbogacili wiedzę oraz otrzymali dżudo doświadczeń.

Logopeda Olga Czerniawskaja