Tarptautinė vaikų gynimo diena

Redaguota: 2020-08-14 10:41

aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas… aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu… kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba… aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą… niekam nevalia manęs mušti… visi vaikai yra svarbūs… aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju… aš turiu teisę žaisti…

Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai… Mažo žmogaus didelis pasaulis… Siekdami gerinti vaikų padėtį ir įgyvendinti Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, 1991 metais 20 neabejingų vaikams žmonių įsteigė nepolitinę, nevyriausybinę, nereliginę, juridiškai įregistruotą, demokratiniais principais besivadovaujančią Lietuvos vaikų teisių gynimo organizaciją „Gelbėkit vaikus“, besiremiančią savanorių darbu. Organizacijos įkūrimo idėja buvo kitokia, nei kitų nevyriausybinių organizacijų, nes įkūrėjai siekė tapti ne vien pagalbą teikianti organizacija, bet ir įtakinga stipri visuomenės jėga, priversianti žmones galvoti apie vaikus, kai jie priima svarbius sprendimus. Savanorių organizacija stengiasi praktinį darbą derinti su švietėjišku, bandydama ugdyti visuomenės nuomonę. Veiklos sritis labai plati – vaiko teisės. Žodis „teisės“ pabrėžia, kad savanorių darbas yra susijęs su tarptautine teise ir Jungtinių Tautų teisių konvencija (konvencija įgyvendinama bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis). Organizacijos nariai įsitikinę, kad nepakanka vien tik užjausti vaiką. Vaikai turi teises, o tai reiškia, kad kiti turi jas gerbti žodžiais ir darbais.