2022
16:47
Gruodžio 06

Światowy Dzień Jabłka

Redaguota: 2022-09-28 13:17

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu w grupie JEŻYKI, rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu ,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Przedszkolaki dowiedziały się ,że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Jedzenie owocu ze skórką to podstawa ponieważ to rejon jabłka(miąższ tuż pod skórką) w którym jest największe zagęszczenie witamin .W skórce występuje też wzmożona koncentracja witaminy A i K. Skąd się biorą jabłka dzieci dowiedziały się śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka”. Zapoznały się z cyklem życia jabłoni. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze. Na koniec wspólnie z dziećmi zrobiliśmy ciasto na szarlotkę, którą upiekła dla nas pani kucharz.

Wych. Wiktoria Beliawskaja

Oto kilka migawek .