2022
12:44
Sausio 17

Porady od logopedy przedszkola

Redaguota: 2022-01-09 11:04
  • Dzieci, które oddychają przez usta, są bardziej podatne na powiększenie migdałków, problemy ze słuchem, infekcje dróg oddechowych, astmę, alergie i przewlekły kaszel. Dzieci te również częściej cierpią z powodu moczenia nocnego.
  • Jeśli nawyk oddychania ustnym torem oddechowym nie zostanie skorygowany, może prowadzić do powstania wad zgryzu, skrzywienia nosa, zwężenia dróg oddechowych i wysokiego ryzyka wystąpienia obturacyjnego bezdechu sennego i zaburzeń oddechowych.
  • Dzieci prezentujące ustny tor oddechowy są męczliwe, słabo śpią w nocy, mają też problemy z koncentracją.
  • Bez względu na wiek dziecka, nigdy oddychanie ustami nie jest czymś normalnym. Zazwyczaj wymaga interdyscyplinarnego podejścia w procesie diagnostycznym.
 
Logoterapeuta Olga Czerniawska