2019
20:06
Sausio 21

Mikołajki – na cześć Świętego Mikołaja

Redaguota: 2017-12-08 07:54

 

 Niecodzienna impreza, adresowana do społeczności przedszkola ,,Żilwitis” w Jaszunach miała na celu zachęcenie dzieciaków do dobrych uczynków i zapoznania się poprzez oglądania filmu z historii Świętego Mikołaja biskupa Miry, skąd do nas przyszedł i jak został świętym. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach między innymi zabawy ruchowe, konkursy, tańce, w których chętnie uczestniczyły. A kiedy znalazł się blisko św. Mikołaj – troszkę się zawstydziły, ale zabawa z Mikołajem poszła dalej trwać, bo przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Mikołaj chętnie z dzieciakami śpiewał, tańczył, rozmawiał, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

 

Mieliśmy zaszczyt zaprosić gości : sz. p. Zofię Griaznową, księdza z Jaszuńskiej parafii i soc. pracownika Justyną z naszej gminy.

 

 Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!