,,Meškiukai” dalyvavo Respublikinėje parodoje ,,Velykų margutis”

Redaguota: 2020-05-05 12:18

Parodos „Velykinis margutis“ ataskaita

„Meškiukų“ grupės vaikučiai ir mokytoja (auklėtoja) Edyta Vasiukevič – Olivija I. Oskar K. Gabrielius J. , Oskar J. noriai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje  „VELYKINIS MARGUTIS“ , kurią organizavo Šeduvos lopšelis-darželis, gavome organizatorių Padėką.

Parodos organizatoriai kvietė vaikus pasirinkta dekoravimo technika dekoruoti tikrą, išpūstą, tuščiavidurį paukščio (vištos, anties, žąsies, kalakuto) kiaušinį. „Meškiukai“ parodai pateikė 10 dekoruotų margučių. Organizatoriai  pageidavo, kad margutis būtų paruoštas pakabinti, t. y. turėtų kilpelę ar juostelę, o darbus saugiai įpakuotus reikėjo siųsti paštu, per kurjerių tarnybą arba pristatyti į Šeduvos lopšelį-darželį.

Jau dešimti metai prieš Velykas Šeduvos lopšelio-darželio bendruomenė puošią Velykų medį, ant kurio supasi margučiai iš Šeduvos, Radviliškio raj., Lietuvos ir užsienio. Šios tradicijos dešimtmečio proga Šeduvos lopšelis-darželis inicijuoja respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodą ,,Velykų margutis”. Velykos – nuostabi pavasario šventė, simboliškai ši šventė reiškia pergalę prieš mirtį – atgimstančią gamtą, taip švenčiamas pavasario ir gamtos žalumos sugrįžimas. Tai iš pagonybės laikų atėjusi šventė, kuri persipynė su krikščionybės tradicijomis. Tai diena kai galima švęsti naują pradžią, pajusti tikrąjį pavasarį.