„Kto Ty jesteś”

Redaguota: 2019-11-13 11:37

Z okazji Święta Niepodległości Polski dzieci z Przedszkola ‚,Žilvitis” w Jaszunach dobrze się bawiły w takt polskich piosenek patriotycznych. Święto przeprowadziły logopeda Olga Czerniawskaja i wychowawczyni Wiktoria Bielawskaja. Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Świętowanie rozpoczęto od rozmowy na temat flagi i jej barwy, godła Polski. Dzieciaki z listków wyłożyli flagę. Następnie wspólnie maszerowały z chorągiewkami przy pieśniach patriotycznych prezentując barwy narodowe. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wiersza pt. „Kto Ty jesteś”. Na koniec wspólnego świętowania dzieci zaśpiewały kilka piosenek patriotycznych.