INFORMACIJA apie Šalčininkų r. Jašiūnų lopšelio-darželio „Žilvitis“ RENOVACIJOS PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ

Redaguota: 2019-02-01 14:16

GERB. TĖVELIAI,

Norime pranešti apie Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos  įgyvendinamą projektą „Jašiūnų lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdymo aplinkos modernizavimas“.  Numatomas įgyvendinti projektas pagal finansavimo dydį ir darbų apimtį yra vienas iš didžiausių šiuo metu įgyvendinamų projektų savivaldybėje.

Rugsėjo mėnesį pradėtame renovuoti lopšelyje-darželyje darbai vis sparčiau juda į priekį. Jau daug darbų įvykdyta. Renovuojamame lopšelio-darželio korpuse šiltinamos pastato sienos, pamatai, keičiami langai, įrengta nauja šildymo sistema, keičiama elektros instaliacija, suremontuoti vandens ir nuotekų tinklai.
Po vaikų darželio renovacijos į jį bus lengviau patekti judėjimo sutrikimų turintiems žmonėms, nes pirmame pastato aukšte įrengtas pandusas. Sanitariniai mazgai, esantys pirmame aukšte, irgi pritaikyti neįgaliesiems. Mažuosius jašiūniečius ir darbuotojus pradžiugins pirmame darželio aukšte įrengtos šildomos grindys. Iš dviejų antrame aukšte esančių grupių padarytos 4 grupės, suremontuotos rūbinės I aukšte, įrengtas keltuvas. Pastato koloritas parenkamas iš kelių spalvų kombinacijos, darželio fasadai žaismingi taip paryškinama pastato funkcija.

Renovacijos darbai, pagerinsiantys ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui skirtą infrastruktūrą, „Žilvitis” vyksta dviem etapais.

I – antro aukšto vidaus patalpų rekonstravimas;

II – pastato modernizavimas, apšiltinant fasadą, pakeičiant duris bei langus ir atliekant vidaus šildymo sistemų modernizaciją.

Suremontavus patalpas, lopšelis- darželis įsigis naujus baldus. Svarbiausias renovacijos tikslas – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų kokybės gerinimas Šalčininkų rajone, siekiant užtikrinti šiuolaikinius poreikius atitinkančias vaikų ugdymo sąlygas.

Projektas finansuojamas iš Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių: lopšelio-darželio „Žilvitis” renovacijai skirta apie 800 000 Eur.

Planuota, kad vaikai sugrįš  į darželį po I renovacijos etapo įgyvendinimo,  bet po ilgų svarstymų ir dėl vaikų saugumo buvo nutarta sugrįžti po II etapo,į  pilnai rekonstruotą ir atnaujintą, jaukų darželį.

Dabar mažųjų jašiūniečių ugdymas vyksta  Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje, kur vaikai ir pedagogai įgyvendina užplanuotas veiklas, rengia projektus, švenčia šventes, organizuoja renginius.

Lopšelio-darželio administracija