2019
15:57
Birželio 19

H. Ch. Andersono pasaka „Bjarusis ančiukas“.

Redaguota: 2019-04-02 14:33

Balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Balandžio 2 dieną  Šalčininkėlių bibliotekoje vyko vaikų susitikimais su vaikų knyga. Susitikimo iniciatorė  bibliotekininkė V. Markevič.

Susitikimo metu buvo sekama H. C Andersono pasaka „Bjarusis ančiukas“. Į pasaką kas nors vis įterpdavo vieną kitą žodį, posakį. Pasaka  žavėjo ir jaudino.

Kai pasakas skaitome, sekame ar jų klausomės, ugdome savo vaizduotę – ji tampa laki. Ir vieną dieną – nespėsime nė susivokti – koks nors kadaise girdėtas pasakojimas savaime iškils mūsų atmintyje, ir tada suprasime, kad gyvenimo kelyje atsiradusias kliūtis galime įveikti kūrybiškai.

Skaitydami pasakas vaikams, sekdami jas ar patys klausydamiesi, kartojame labai seną ritualą, kuris civilizacijos istorijoje buvo vienas pagrindinių, – mes bendraujame. Iš pasakų sužinome, kuo panašios epochos ir jų kultūros. Jos suartina kartas.